PC Remedy

PC Remedy je nová řada homeopatických léků, které vymyslel anglický homeopat Peter Chappell, na základě svých 40-letých zkušeností homeopatické praxe. Vyšel z Hahnemannova organonu a jeho poznámkám k léčení epidemiologických nemocí.

Ten navrhuje u nemocí, které postihují velkou část lidstva, nehledat individuální lék pro každou jednotlivou osobu, ale vybrat několik základních léků, které v sobě zahrnují většinu příznaků této epidemie. Z nich lze pak s příhlédnutím ke konstituci člověka zvolit jediný lék.

Tento způsob léčby se v uplynulých 200 létech vícekrát osvědčil při nejrůznějších epidemiích, kdy pro množství pacientů není ani čas každého jednotlivě odebírat.

Peter Chappell šel ve svých úvahách ještě dále. Při hledání léku na AIDS v Africe si uvědomil, že tamní mentalita neumožňuje lidem diferencovat ani mezi několika homeopatickými léky, takže se rozhodl najít jediný, který by pokryl totalitu příznaků nemoci. Odebral proto desítky lidí nemocných AIDS a vybral příznaky, které se u všech shodovaly, tedy symptomy této epidemie. Na ni se pak rozhodl vyrobit jediný lék.

S jeho lékem se dnes úspěšně léčí tisíce nemocných AIDS na celém světě. Na základě této zkušenosti se rozhodl pokračovat v tomto směru a vyrobil postupně léky na mnoho dalších civilizačních nemocí,jako je cukrovka, rakovina, Alsheimerova choroba, autismus a mnoho dalších, vůči nimž je lidstvo většinou bezmocné a často vzdorují i klasické homeopatické léčbě.

Používají se buď samostaně nebo v kombinaci s konstituční homeopatií, u vážnějších diagnoz je nutné odborné vedení homeopatem. Léky jsou nazvány PC Resonance a dají se zakoupit v několika světových lékárnách, např. HELIOS v Anglii, ke jsou ale uvedeny pouze pod čísly.

Kompletní seznam léků najdete na stránkách Petera Chappella a bude také na našich stránkách, v sekci "Pro členy"

Aby zpřístupnil léčbu i širší veřejnosti, vytvořil některé léky i formou zvukové nahrávky, ve které jsou zakódované symptomy nemoci, aby je tělo poznalo a na základě resonance - tedy podobné podobným - si pak s nimi mohlo samo poradit. Tyto nahrávky šlo dříve  objednat individuálně každému na míru prostřednictvím jeho stránek. Dnes už bohužel nejosu dostupné.

Způsob léčení prostřednictvím zvuku je zcela nová a progresivní metoda, která umožňuje rychlé podání, neboť nahrávka je vytvořena a doručena přes internet během několika minut. V dnešní době, kdy připojení na internet má vysoké procento lidí na celém světě se tak stává prakticky nejdostupnější metodou, pokud o ní ovšem člověk ví.

V době epidemií pak umožnuje léčení většího počtu lidí prakticky bez nutnosti fungující infrastruktury. Některé jeho nahrávky, které dal P. Chappell volně k dispozici,  např. na nachlazení, chřipku, hadí uštknutí, prořezávání zubů u malých dětí si můžete stáhnout i na tomto webu.


Léky PC Resonance se používají teprve několik let, ale jsou založeny na technologii, která má hluboké kořeny. Resonance patří mezi základní vlastnosti vesmíru a fyzické hmoty, tedy i zakladní stavební kameny naši existence.

Alena Bratková, Hana G.Chappell, Peter Chappell