Reakce po léku

Aneb Co se vám také může v homeopatické léčbě přihodit

Už druhým rokem mám v péči zajímavé i když náročné klienty. Jsou to partneři, oba velice citliví a vnímaví lidé s velkou touhou posunout své životy nejen po stránce fyzické, ale i po té duchovní.
Někdy mívám silný pocit, že mi byli sesláni jako zkouška mé trpělivosti. Prošli už různými druhy léčby, včetně té homeopatické - dokonce u homeopatů zvučných jmen, prošli i různými kurzy, ale výsledek byl vždy jen s krátkou trvanlivostí.

Před časem si v pravidelné mailové konzultaci (po podání léku) stěžovali, že mají kožní problémy, které nikdy před tím neměli, a které je velice obtěžují. Měli je oba, ale ne ve stejné intenzitě a ne od zcela stejné doby. Byly to prý červené fleky, které vypadaly jako pokousání, ale oba svorně tvrdili, že žádný vpich nebo kousnutí vidět není a nic, co by to mohlo způsobit, že nikde nenašli.

Trápila jsem se s tím dost intenzivně, hledala poctivě a podrobně v obrazech léků, které jsem jim dala – jestli náhodou tento symptom léky nemají v obraze a moji klienti tak nedělají prooving. Přemýšlela jsem i o jejich schopnosti, vykreslit potíž, kterou má partner, protože ze zkušenosti vím, že je to možné.

Nebudu vás déle napínat – asi po měsíci, při osobní návštěvě – mně nenápadně sdělili, že už je to v pořádku, že to byly blechy a že nechali deratizovat byt.

Takže, ne všechno, co vaši klienti mají, má souvislost s homeopatickou léčbou, ne všechno se dá najít v materíích medikách a ne všechno se dá zrepetorizovat.

Pavla Hronová