Zajímavé články

Pokud máte zajímavý článek, případ nebo popis léku a chcete se o něj podělit s dalšími čtenáři, pošlete jej emailem na email webmastera: astracoeli - zavinac - seznam.cz. Po schválení bude zveřejněn v této sekci.

Chřipka a nachlazení

Každý rok přes zimu nás přepadne  vlna nejrůznějších viróz, které mají průběh od lehkého nachlazení, rýmy, zánět dutin až po horší průběh s teplotami, různým typem kašle až po zánět průdušek. Jen přibližně 10 % z těchto viroz způsobují pravé chřipkové bacily.   V homeopatii však nezáleží ani tak na původci nemocí, jako spíš na symptomech, které pacient vykazuje. Ty jsou závislé na tzv. koncepčním typu člověka, který ukazuje na specifický průběh reakce při akutním nebo chronickém onemocnění. Lidé reagují odlišně v závislosti na svém věku, imunitním systému a specifickém složení těla. Aktivní sportovec a svalovec má jiné procentuální podíly bílkovin, vody či měkkých tkání než například pasivně žijící jedinec s nadváhou, který bude mít naopak zvýšené procento tukových tkání. Při onemocnění stejným typem virové nákazy pak u nich průběh nemoci bude odlišný a bude také trvat odlišnou dobu. Zákonitě pak potřebují pro své uzdravení jiný homeopatický lék.

Některé homeopatické léky, které zabírají na virózy zimy 2013/14:

ARSENICUM ALBUM -  hubení nebo i starší lidé, s nedostatkem vitální reakce.  Převažujícím příznakem je celková únava, jsou bez teploty nebo je pouze mírně zvýšená, může být přítomen pocit pálení po těle.  Vodnatá rýma, která dráždí sliznice, okolí nosu může být zčervenalé.  Pocit ucpaného nosu.  Rýma se zlepšuje v teplém prostředí, bolest hlavy naopak ve studeném.

ARSENICUM IODATUM  -  bolesti jsou pálivější než v předchozím případě, sliznice více oteklé.  Dráždění v nose může vést ke kýchání. Výtoky jsou hustší, někdy žluté. Bolest krku, pocit pálení, oteklé uzliny a povlak v krku.  Slabý štěkavý kašel.

GELSEMIUM SEMPERVIREN -  zabírá lépe na mladší pacienty, ženy, děti nebo jedince s vyšším obsahem vody. Potřebuje podporu od svých blízkých. Horečka se zimnicí, třesem těla, únavou.  Svalová slabost a schvácenost.   Bolest hlavy, pocit těžké hlavy a těžkých víček.  Kýchání,  pocit plného nosu, zejména u kořene.  Rýma je vodnatá.  Bolest v krku, zvětšené mandle, bolest při polykání,  která se může promítat až do uší.  Pacient obvykle nemá žízeň. 

COCCUS CACTI  - Bolest hlavy, rýma která jde jen obtížně vysmrkat.  Sekrety ty jsou táhlé, husté a lepkavé.  Záchvatovitý kašel, zvláště před půlnocí a po probuzení, zhoršuje se v teple.  Nemocný  je přitom spíše zimomřivý.

KALIUM BICHROMICUM -  Hodí se především pro silnější jedince s vyšším podílem tuku. Obtíže jsou horší ráno. Hleny jsou husté, táhnoucí, mají žlutou nebo zelenou barvu. Rýma s neschopností hlen vysmrkat, obtížně dýchá nosem, zánět dutin. Hrdlo  zanícené a zarudlé, zduření příušních žláz.

DROSERA -  Působí dobře zejména na vodnatější typy, tedy především na děti a na ženy.  Převažujícím příznakem je kašel, který je suchý nebo vykašlává jen drobné kapénky bez hlenovitých sekretů.  Kašel je velmi dráždivý, záchvatovitý,  dráždí hluboko v krku. Objevuje se především v noci.  Horečka se zimnicí,  horký obličej, studené ruce,  nemocnému je stále zima. Zhoršuje se především vleže a po půlnoci.


Kromě homeopatických léků můžete pro léčbu využít i volně stažitelné nahrávky ve formátu mp3

ab